Passatge Insòlit
 Santa Coloma de Gramenet | El festival de les arts del  firaire 

Cartells, companyies participants i espectacles de les ultimes edicions:



18a Edició

11 d'octubre (acte inaugural)
21 22 d'octubre 2023

La Fam: Ambulant | Mama Calypso: L'últim intent | Ymedio Teatro: Eco | Cia Pau Palaus: Zloty | L'Avalot: Nosferatu revisitat | Papierthéâtre: Un Robinson | Teatri Mobili, Cia. Girovago e Rondella:  Mano viva | Teatri Mobili, Cia. Dromosofista: Antípodi | Antigua & Barbuda:  Tingalya | L'Avalot: Dia de pesca | Cia. La Cresta: Orkestrònia | Galiot teatre: Giravolta | Dynamogène: Monsieur Culbuto


17a Edició

21 22 23 d'octubre 2022

John Fisherman: #MoneyForFree | Presentació del llibre Barcelona Freak Show d'Enric H. March | Nueveuno Circo: Suspensión | Sound de Secà: Sabor | Aakaar Puppet Theatre: Amar Singh Rathor | Holoqué: La caixeta | Kikolas: Calor | Cia Llum de Fideu: Sfumato | PereHosta: Dis_order | Teatre sobre rodes: Un món al revés | Teatre sobre rodes: Ambicions | Antigua&Barbuda: Arbre de ferro, Oliva i Barbuda


16a Edició

22, 23 i 24 d’octubre 2021

LaBú Teatre: Fragile 2.0 | Addaura Visual: Mobilus | L'Avalot: Memòria sota l'aigua | Cia Ortiga: Kumulunimbu | Los Galindos: MDR | Circusdrome: Levita | Antigua&Barbuda: Le tour insòlit | El torçebraç | Bingo pop-corn | Tombs creatius: Secrets | El Patio: Conservando memoria | Txó titelles: Cotó


15a Edició

23, 24 i 25 d’octubre 2020

Los Barlou: Set Up | L’Avalot: FOC | Zero en conducta: Trashhh! | Companyia de circ Eia: Espera | Espai Dual: Be God Is | Las XL: Abandonate mucho


14a Edició

26 i 27 d’octubre 2019

Circ Xic: Teatre de funàmbuls | Slow Olou: Nothing de nothing a ritme d'escargots | Circ Pistolet: Quan no tocàvem de peus a terra | L'Avalot: Dia de pesca | L'Excèntrica: Duel | Cia Tercio Incluso: Normalmente o viceversa | Antigua&Barbuda: Torçabraç | Cia Vaques: Ye Orbayu | Pere Hosta: Open Door


13a Edició

27 i 28 d'octubre 2018

Compagnie Têtes de Mules: L’Entresort | La Fira | Los Galindos: Udul | David Berga: Automatàrium | Miguelillo: Felicia, The Headless Lady | L’Avalot: TDB | Píndoles: Duel | L’increïble home bala | Happy Birthday, Jamie Love


12a Edició

21 i 22 d'octubre 2017

Tombs Creatius: Puck | Tombs Creatius: El viatge | L'Excèntrica: Tragicomedia de Don Cristobal y la Señá Rosita | Itinerània: Qui va matar el meu conill? | Brunette Bros: Brunette Bros. Circus | Cia. Holoqué: L'oníric món de dins | Nacho Diago Producciones: La caja | El retrete de Dorian Grey: Retrete Cabaret


11a Edició

21, 22 i 23 d'octubre 2016

Théâtre du Rugissant: Tout Seul | Galiot Teatre: Món titella | Itinerània: Laberint II | Campi qui pugui: Manneken's Piss | Cia Jordi Bertran: Poemes visuals | Xaranga Excèntrica: Intervencions musicals

10a Edició

23, 24 i 25 d'octubre 2015

Circusdrome: Bombardo | Cia Manolo Alcántara: Rudo | Lejo: Hands up! | Ymedioteatro: Sie7e | Cia Ne me titere pas: Circumloqui | Antigua & Barbuda: Tyngalia | L'Avalot: Dia de Pesca | Exposició: 30 anys de l'Avalot

9a Edició

25 i 26 d'octubre 2014

Cia Lichtbende: Pouff | Los Galindos & Txo Titelles: Matias o el desig de volar | Cie 2 Rien Merci: Moulin Cabot | Antigua & Barbuda: Artefactes | Ireneu Tranis: El venedor d'històries | Palimpsest Teatre: Phi, el fenòmen | Cie Les Petits Miracles: Circ de les puces | Onírica Mecánica: Circo submarino | La Banda del Passatge: Intervencions musicals

8a Edició

26 i 27 d'octubre 2013

Ponten Pie: Ârtica | Lejo: Hands up! | L'Avalot: TDB | Carpa Fosca | Dia de Pesca | Cia Irrepresentable: The Mechanicals | Circusdrome: Morna, la noia de la peixera | La Banda del Passatge: Comité de propaganda

7a Edició

27 i 28 d'octubre 2012

Los Galindos: Maiurta | Circusdrome: Teatro Metamorfoso | Discípulos Theatre: Las hermanas Crisantemo | Palimpsest Teatre: Suite | Ymedio Teatro: Siete | Antigua & Barbuda: Arbre de ferro i altres artilugis | La Banda del Passatge: Itinerant Insòlit Rag